21 August 2017

Sierpień 2017

NOWY KOMENDANT PSP W CZŁUCHOWIE

Ernest Szczepański został nowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie. Zastąpił on na tym miejscu Krzysztofa Bartczaka, który odszedł na emeryturę. Decyzję ogłoszono podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Człuchowie.

Decyzję o zmianach w kierownictwie człuchowskiej jednostki wydał Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - Tomasz Komoszyński. Ernest Szczepański na razie będzie pełnił obowiązki komendanta w Człuchowie. Nie wyklucza się jednak, że w lipcu, stanowisko komendanta zostanie mu przydzielone na dłużej - zapowiedział podczas uroczystości Komendant Wojewódzki.

Jego poprzednik, Krzysztof Bartczak, po 30 latach służby, w tym 12 na stanowisku Komendanta PSP w Człuchowie - przeszedł na emeryturę. "Jestem bardzo dumny, że mogłem z takimi ludźmi służbę pełnić i do końca ją w sposób efektywny i na bardzo wysokim poziomie wykonywać. Tak więc nowy Panie Komendancie, ma Pan załogę odpowiednią, właściwie przygotowaną i oddaną służbie. Będzie Pan na pewno z tych ludzi zadowolony" - mówił odchodzący komendant.

Dotychczasowy zastępca komendanta PSP w Człuchowie, Tomasz Marasz - otrzymał awans na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka zbiegły się także z ogłoszeniem decyzji o włączeniu nowych jednostek OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. W powiecie człuchowskim decyzje takie otrzymały jednostki w Starym Gronowie i Pieniężnicy.

Wręczono również medale i awanse.

Wykaz - źródło: PSP w Człuchowie

Komunikat o odznaczeniach

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” funkcjonariuszom:

- ogn. Wojciechowi Kujszczyk,

- ogn. Tomaszowi Gibczyńskiemu,

- ogn. Łukaszowi Maziarz.

- Panu Zbigniewowi Wełnińskiemu - Nadleśniczemu Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie,

Odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa

Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP nadało Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Tadeuszowi Maślanka, członkowi OSP w Przechlewie.

Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP nadało Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania Związku dh Stanisławowi Drąg, członkowi OSP w Bińczu.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP przyznało Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:

- Panu mł. insp. Janowi Kościuk,

- Panu Grzegorzowi Brodziak.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP przyznało: Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:

- Panu nadkom. Karolowi Dziemiańczyk,

- Panu Adamowi Sosnowskiemu,

- ogn. Remigiuszowi Pukownik.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP przyznało: Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”:

- Panu ppłk Ireneuszowi Stosik

- Panu st. sierż. Krzysztofowi Bulwan,

- Pani Jolancie Machnio,

- asp. Dariuszowi Buczko,

- asp. Karolowi Płóciennik.

Komunikat o awansach

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji rozkazem personalnym nadał stopień brygadiera, funkcjonariuszowi mł. bryg. Radosławowi Batruch, oraz stopień kapitana funkcjonariuszowi: mł. kpt. Marcinowi Szukał.

Komendant Główny PSP rozkazem personalnym nadał stopień aspiranta funkcjonariuszom:

- mł. asp. Łukaszowi Grad,

- mł. asp. Rafałowi Węgrzyn.

Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku rozkazem personalnym nadał stopień starszego ogniomistrza funkcjonariuszom:

- ogn. Jarosławowi Magdziak,

- ogn. Dariuszowi Wirkus,

- ogn. Jackowi Zakałużnemu,

stopień ogniomistrza funkcjonariuszom:

- mł. ogn. Wojciechowi Kujszczyk,

- mł. ogn. Radosławowi Maik,

- mł. ogn. Piotrowi Maślanka,

- mł. ogn. Tomaszowi Priadka,

stopień młodszego ogniomistrza funkcjonariuszom:

- st. sekc. Andrzejowi Bajerskiemu,

- st. sekc. Hubertowi Borzyszkowskiemu,

oraz stopień starszego sekcyjnego funkcjonariuszowi:

- sekc. Marcinowi Nickowskiemu.

Nowy Komendant PSP Człuchów Nowy Komendant PSP Człuchów