20 November 2017

Herb Powiatu Człuchowskiego

Rada Powiatu Człuchowskiego udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2016. Zastrzeżeń do wykonania planu dochodów i wydatków nie wniosła także Regionalna Izba Obrachunkowa.

Ubiegłoroczny budżet Powiatu Człuchowskiego zamknął się kwotą około 96 milionów po stronie dochodów co stanowi 99,8 procent planu dochodów oraz około 102 milionów po stronie wydatków, co stanowi 97 procent planowanych wydatków. Na inwestycje starostwo w Człuchowie wydało prawie 24 miliony złotych. Z tych pieniędzy budowano drogi, rozbudowano Zespół Szkół Technicznych w Człuchowie oraz Dom Pomocy Społecznej w Czarnem. W stolicy powiatu powstała także kolejna hala sportowa. "W naszej ocenie, mimo iż był to trudny rok, cały plan dochodów i wydatków wykonano w dobrym i oczekiwanym zakresie" - uważa Aleksander Gappa, Starosta Człuchowski. Na realizację programów oświatowych, Powiat Człuchowski pozyskał w ubiegłym roku prawie 850 tysięcy złotych z Unii Europejskiej.