22 May 2018

Maj 2018

STUDENCI Modułu II

Informujemy, że w terminie 15-18 maja 2018 będą podpisywane umowy na MODUŁ II w ramach pilotażowego programu "Aktywny Samorząd 2018".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Beneficjenci

Uprzejmie informujemy, że od dnia 14 maja do 30 sierpnia br. trwa nabór wniosków w ramach Modułu I w ramach pilotażowego programu Aktywny Samorząd 2018. Dokumenty do pobrania znajdą Państwo poniżej, bądź w Starostwie Powiatowym w Człuchowie w pokoju 202.

Starostwo Powiatowe w Człuchowie

informuje

zgodnie z uchwałą nr 5/2018 z dnia 31 stycznia 2018r. Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku. Beneficjentów programu pomocy prosimy o zapoznanie się z ww. dokumentem.

W 2018 roku będą realizowane następujące formy wsparcia:

MODUŁ I:

Likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych, w tym:
Obszar A -  likwidacja bariery transportowej:
Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
Obszar B - likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie:
Zadanie 1 - pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz programowania,
Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,
Obszar C - likwidacja barier w poruszaniu się:
Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,
Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości),
Obszar D - pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu.

Termin przyjmowania wniosków w 2018 roku w przypadku Modułu I:

- od 14 maja 2018r. - do dnia 30 sierpnia 2018r.

Wzory wniosków Moduł I do pobrania w wersji doc:

- wniosek dla osoby pełnoletniej

- wniosek dla podopiecznego  doc

- wkładka obszar A Zadanie nr 1 doc

- wkładka obszar A Zadanie nr 2  doc

wkładka obszar B Zadanie nr 1 i nr 2  doc

- wkładka obszar C Zadanie nr 1  doc

- wkładka obszar C Zadanie nr 2  doc

- wkładka obszar C Zadanie nr 3  doc

- wkładka obszar C Zadanie nr 4 doc

- wkładka obszar D  doc

- załącznik nr 1 - oświadczenie o dochodach doc

- załącznik nr 2a - zaświadczenie lekarskie do obszarów  B1, C1, C3, C4  doc

- załącznik nr 2b - zaświadczenie lekarskie obszar B1  doc

- załącznik nr 3 - oświadczenie o przetwarzaniu danych doc

MODUŁ II:

Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe
w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Aktywny Samorząd” 2018 można znaleźć na stronie internetowej http://www.starostwo.czluchow.org.pl w zakładce „Aktywny Samorząd 2018” lub uzyskać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Człuchowie, ulica Wojska Polskiego 1, pokój 202, tel. 59 83 43 461 wew.89.

Wzory wniosków Moduł II do pobrania:

WNIOSEK AKTUALNY DO POBRANIA

Oświadczenie o przetwarzaniu danych 2018

Oświadczenie o wysokości dochodów MODUŁ II 2018

Zaświadczenie z uczelni MODUŁ II 2018

Termin przyjmowania wniosków w 2018 roku w przypadku Modułu II:

14.03.2018

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków