05 July 2022

Prawie 50 wystawców i setki zwiedzających z całego regionu, odwiedziło tegoroczne Powiatowe Targi Pracy i Edukacji w Człuchowie. Wydarzenie organizowane było już po raz szósty.

Targi Pracy to okazja do tego, aby osoby poszukujące pracy lub możliwości dalszego kształcenia, mogły zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. Swoje propozycje prezentowały przedsiębiorstwa, biura pośrednictwa pracy, szkoły i uczelnie wyższe. "Targi największym zainteresowaniem cieszą się wśród uczniów. Dotarli oni do nas z całego powiatu" - mówi Magdalena Teteruk z Powiatowego Urzędu Pracy w Człuchowie. Na rynku jest też mnóstwo ofert dla osób poszukujących pracy, zarówno tych wysokokwalifikowanych jak i tych, o niższych kwalifikacjach. "W naszej firmie obecnie szukamy spawaczy, traktorzystów, pracowników produkcji zwierzęcej, kierowców do transportu trzody chlewnej, specjalisty ds. ochrony środowiska. Nabór trwa przez cały rok" - zachęca Alina Treptow z firmy Poldanor z Przechlewa.

Dla tych, którzy chcą się kształcić, swoją ofertę prezentowała między innymi Akademia Pomorska w Słupsku. "W tym roku, w naszej ofercie edukacyjnej mamy 27 kierunków i ponad 100 specjalności. Oferta budowana jest w oparciu o potrzeby rynku i we współpracy z lokalnym biznesem" - mówi Ewelina Winiewicz, przedstawicielka uczelni.

Tegorocznym hitem edukacyjnym ma być specjalność projektowania aplikacji dla komputerów i smartfonów. Podczas targów odbyły się także warsztaty i prezentacje człuchowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Targi pracy - marzec 2017 Targi pracy - marzec 2017