27 September 2021
  • Człuchów
  • dom pomocy czarne
  • pcr czarne
  • człuchów opis
  • dom pomocy czarne
  • pcr czarne

Starosta

Kalendarz

Wrzesień 2021
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

SCHETYNÓWKA GOTOWA


Ponad 20 kilometrów dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, zmodernizował w tym roku Powiat Człuchowski. Największa inwestycja była realizowana na terenie gminy wiejskiej Człuchów. Tam naprawiono drogi powiatowe w okolicach miejscowości: Wierzchowo,  Bukowo, Płonica i Mosiny. "Odcinki te są teraz dużo bardziej bezpieczne. Zbudowano tam nowe nawierzchnie a w niektórych miejscach również chodniki" - mówi Aleksander Gappa, starosta człuchowski.

Całość kosztowała 3,5mln złotych. Na tę kwotę oprócz dofinansowania z budżetu państwa złożyły się również środki Starostwa Powiatowego i Gminy Człuchów.

Przypomnijmy, wcześniej powiat człuchowski w ramach programu budowy "Schetynówek" wyremontował drogi: z Przechlewa w kierunku Sąpolna, do granicy z powiatem chojnickim, oraz z Koczały do granicy z powiatem bytowskim. Droga ta została dalej przedłużona do Miłocic przez partnera projektu czyli Starostwo Powiatowe w Bytowie.

Powiat Człuchowski złożył wnioski o dofinansowanie kolejnych dwóch, dużych projektów drogowych. Pierwszy zakłada przebudowę około 38km dróg powiatowych w gminach: Koczała, Przechlewo, Rzeczenica i Czarne. Drugi dotyczy około 31km w gminach: Człuchów i Debrzno.

Oba projekty zostały ocenione bardzo wysoko. Dotację otrzymał jednak tylko pierwszy z nich.

W puli środków rządowych na przebudowę dróg lokalnych wystarczyło pieniędzy na zaledwie trzy wnioski z całego województwa. Wśród nich jest projekt Powiatu Człuchowskiego.


STAROSTWO POWIATOWE W CZŁUCHOWIE


Nota prawna:

Starostwo Powiatowe w Człuchowie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Plik dźwiękowy

Droga