27 September 2021

Wrzesień 2021

DWUJĘZYCZNE GIMNAZJUM W CZŁUCHOWIE

Od nowego roku szkolnego w Człuchowie rozpocznie działalność Gimnazjum Dwujęzyczne. To pierwsza taka placówka w regionie. Decyzję o jego powołaniu podjęła już Rada Powiatu Człuchowskiego. "Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Obecnie uczniowie, chcący profesjonalnie kształcić się językowo muszą korzystać z usług w odległych placówkach w Bydgoszczy lub Trójmieście" - mówi Aleksander Gappa, starosta człuchowski.

Nowa szkoła będzie działała przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie. Uczniowie kształcący się w nowo powołanym gimnazjum będą mieli możliwość dalszej edukacji w tymże ogólniaku. Tam również w przyszłości działać będą klasy dwujęzyczne. Proces kształcenia kończyć będzie międzynarodowa matura.

Zajęcia w nowym gimnazjum prowadzone będą w języku angielskim. Dodatkowo uczniowie będą mieli do wyboru drugi język: niemiecki bądź hiszpański. Dla osób dojeżdżających zapewniony zostanie również nocleg wraz z wyżywieniem w Powiatowej Bursie Szkolnej. Do gimnazjum będą przyjmowani uczniowie nie tylko z terenu powiatu człuchowskiego. Placówka będzie otwarta również dla dzieci z innych powiatów a nawet województw. Projekt jest realizowany we współpracy z Akademią Pomorską. Nabór do Gimnazjum Dwujęzycznego rozpocznie się niebawem. Będzie to placówka publiczna, tym samym edukacja w niej będzie nieodpłatna. Szczegółowych informacji na ten temat udziela dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, Ewa Hryszkiewicz.