19 August 2019

Sierpień 2019

MODUŁY, OBSZARY I ZADANIA, KTÓRE BĘDĄ REALIZOWANE W ROKU 2019:

MODUŁ I - Likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową
Obszar A Likwidacja bariery transportowej
- Zadanie 1 Pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu (dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją ruchu)
- Zadanie 2 Pomoc w uzyskaniu prawa jazdy (dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją ruchu)
- Zadanie 3 Pomoc w uzyskaniu prawa jazdy (dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją słuchu) - NOWA FORMA WSPARCIA
- Zadanie 4 Pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu (dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją słuchu)- NOWA FORMA WSPARCIA
Obszar B Likwidacja barier w dostępie do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym
- Zadanie 1 Pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania (dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym – dysfunkcja obu kończyn górnych lub narządu wzroku)
- Zadanie 2 Dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania
- Zadanie 3 Pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania (dla osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym - dysfunkcja wzroku)- NOWA FORMA WSPARCIA
- Zadanie 4 Pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania (dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją słuchu)- NOWA FORMA WSPARCIA
- Zadanie 5 Pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego
Obszar C Likwidacja barier w poruszaniu się
- Zadanie 2 Pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
- Zadanie 3 Pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości
- Zadanie 4 Pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny (co najmniej na III poziomie jakości)
- Zadanie 5 Pomoc w zakupie skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego
Obszar D Pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (dofinansowania do kosztów pobytu dziecka w przedszkolu, żłobku dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, aktywnych zawodowo, pełniących rolę opiekuna prawnego dziecka).

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania w ramach Modułu I prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi Kierunkami działań oraz warunkami brzegowymi obowiązującymi realizatorów pilotażowego programu "Aktywny Samorząd" w 2019r. a także Zasadami o dofinansowanie obowiązującymi w 2019r.

Kierunki działań oraz warunki brzegowe programu - AS - 2019

30.08.2019

Termin zakończenia przyjmowania wniosków
o dofinansowanie w ramach Modułu I

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STUDENCI

Zgodnie § 3 pkt. 5 umowy o dofinansowanie "Beneficjent pomocy zobowiązuje się do złożenia dokumentów rozliczeniowych z przyznanego dofinansowania w terminie do 14 dni od podpisania umowy. Beneficjent pomocy zobowiązuję się do złożenia Załącznika nr 3 będącego podstawą do rozliczenia dodatku na pokrycie kosztów kształcenia, w terminie nie później niż do 16 sierpnia 2019 roku".
Wzór zaświadczenia znajdą Panstwo poniżej.

ZAWIADCZENIE_O_UKOCZENIU_SEMESTRU.pdf

MODUŁ II - Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Aktywny Samorząd” 2019 można znaleźć na stronie internetowej http://www.starostwo.czluchow.org.pl w zakładce „Aktywny Samorząd 2019” lub uzyskać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Człuchowie, ulica Wojska Polskiego 1, pokój 202, tel. 59 83 43 461 wew.89.

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków
o dofinansowanie w ramach roku szkolnego/akademickiego 2018/2019